You are here
Home > Klub krásy >

5 profesioánílních rad, jak správně pečovat o vlasy

1. Nečešte mokré vlasy

Jsou-li vlasy mokré, jsou náchylné k poškození. Stejně tak škodlivé je i umývat zacuchané a nerozčesané vlasy, proto je rozčesejte před umytím. Před dalším česáním a úpravou počkejte, než vlasy uschnou.

2. Nemyjte si vlasy horkou vodou

Nemyjte si vlasy horkou vodou - 5 profesioánílních rad, jak správně pečovat o vlasy

Místo toho pro umývání vlasů použijte vlažnou vodu. Teplota vody sice nemá vliv na vlasy jako takové, ale ovlivňuje pokožku hlavy, která má sklony se při častém mytí teplou vodou více mastit. Naše vlasová expertka také radí, abyste si před koncem umývání vlasy opláchli studenou vodou. Podpoříte tak jejich lesk.

3. Vždy používejte kondicionér

Šampony vlasy sice umyjí, ale také je zbaví ochranného filtru, kvůli čemuž se vlasy začnou cuchat. Otevřená vrstva vlasu se zachytává do ostatních otevřených vrstev a vytváří tak nevzhledné cuchance, které je složité rozčesat. Tomu předejdeme použitím vhodného kondicionéru, který vrstvy uzavře. Uzavřený vlas lépe odráží světlo a vlasy tak budou lesklejší.

4. Nepodceňujte správné sušení vlasů

Nepodceňujte správné sušení vlasů - 5 profesioánílních rad, jak správně pečovat o vlasy

Nejlepší cestou, jak vlasy usušit, je zabalení do turbanu a poté je v něm či volně nechat proschnout. Jestliže máte kudrnaté vlasy, měli byste vyzkoušet metodu curly girl, která podpoří krásný vzhled vašich vlasů. Pokud pospícháte, můžete použít fén, ovšem dejte si pozor na teplotu. Vysoká teplota vzduchu vlasy ničí, proto použijte chladnější vzduch.

5. Používejte správný šampon

Používat správný šampon je stěžejní. Při výběru berte v potaz nejen stav svých vlasů, ale i své vlasové pokožky. Pokud je vaše pokožka hlavy mastná, vyhněte se hydratačním šamponům. Naopak jestliže máte suchou pokožku, vyhněte se objemovým a posilujícím šamponům. A pokud vaše pokožka není ani suchá a ani mastná, můžete se pustit do výběru šamponu pro váš vlasový typ. Nezapomínejte se podívat i na složení šamponu, některé použité látky nemusí být vhodné.

Top