You are here

Druhy vlasových přípravků

Zamysleli jste se již někdy, jaké obrovské množství produktů, určených na vlasy, vlastně existuje?

Pokud se o toto téma, alespoň trochu zajímáte, odpověď bude určitě ano.

Gel

Začněme klasickým gelem na vlasy. Typicky se používá, pokud chcete docílit mokrého vzhledu vlasů, i po jejich vysušení. Existuje mnoho gelových přípravků, které se liší svou sílou nebo matností, ale aplikaci na vlasy mají všechny stejnou.

Sprej na vlasy

Sprej na vlasy - Druhy vlasových přípravků

Dalším, velice oblíbeným produktem je sprej na vlasy. Ten se používá, za účelem fixace udělaného účesu. Tedy aby se Vám v průběhu náročného dne nezničil.

Sérum

Vlasové séra mají jeden hlavní úkol, a to ochránit vlasy před horkem, nebo vlhkostí vzduchu. Dále zajišťuje přirozený lesk a hebkost vlasů. Ale dávejte pozor, nikdy si vlasové sérum nedávejte přímo k vlasovým kořínkům, Vaše vlasy by pak působily mastným dojmem. Pokud se o daném tématu chcete dozvědět více, toto jestránka která Vám to umožní.

Volumizér

Tento typ vlasových produktů se používá, k přidání dočasného lesku, objemu méně hustým vlasům. Může být ve více formách, a to pomády, krémy, šampony nebo dokonce kondicionéry.

Stylovací pěna

Tento přípravek slouží k udržení tvaru vlasu, podobně jako vlasový gel, avšak nenavozuje onen mokrý vzhled. Dále pocitově zvětšuje objem vlasů a navozuje matný vzhled.

Suchý šampon

Suchý šampon - Druhy vlasových přípravků

Nejčastěji používaný a z mě i nejpraktičtější. Myslím si, že tento produkt opravdu představovat nemusím. Ale přeci jenom…jedná se o last minute spolehlivou záchranu mastných vlasů. Jenže funguje na principu, že vlasy vysuší, aby vypadly více objemné a přímo umyté. Tim pádem ho nepoužívejte často.

Olej

Na rozdíl, od jiných produktů v této kategorii, vlasový olej neslouží ke stylingu nebo jiné úpravě vlasů. Slouží k výživě a ošetření poraněných vlasů a přispívá k jejich celkovému zdraví.

Ochranné přípravky proti teplu

Posledním, ale zároveň velmi důležitým produktem jsou spreje, pomády a gely, sloužící k ochraně vlasů před teplem. Teplem se myslí např. teplo z fénu, žehličky, kulmy …

Top