You are here

Jak si vybrat správný produkt pro péči o vlasy?

Každá žena chce mít krásné dlouhé vlasy, které jí bude každý závidět. Dosáhnout takového výsledku není nic složitého, ale vybrat si ty správné produkty pro péči o své vlasy může být náročné. Obzvlášť, když výběr je tak široký. Proto se společně podíváme, na co se při výběru šamponu dívat a na co si dát pozor.

Zhodnoťte stav své pokožky hlavy

Zhodnoťte stav své pokožky hlavy - Jak si vybrat správný produkt pro péči o vlasy?

Vlasová pokožka může být buď suchá, mastná, nebo normální, stejně tak na tom jsou i vaše vlasy. Pokud je vaše pokožka mastná, ale vlasy suché, vybírejte vždy šampon pro mastnou pokožku hlavy, kondicionér se pak postará o vaše vlasy. Přemýšlejte o kondicionéru jako o přípravku pro vaše vlasy, ale o šamponu jako o přípravku pro svou pokožku hlavy. Popřípadě můžete používat i dva různé šampony.

Pro mastnou pokožku hlavy nejsou vhodné šampony hydratační, zvlhčující nebo pro kudrnaté vlasy. Vybírejte objemové nebo posilující šampony, ty bývají účinnější pro odstranění mastnoty.

Lidé se suchou pokožkou hlavy by se naopak měli objemovým a posilujícím šamponům vyhnout a sáhnout spíše po hydratačních a zvlhčujících šamponech. Pokud je vaše pokožka svědivá, je dobré se podívat na složení šamponu. Šampony s tea tree olejem či mátou mohou od svědění poskytnout rychlou úlevu. Zároveň si dejte pozor na sulfáty, které vaše problémy mohou zhoršit.

Vybírejte přípravky podle typu vašich vlasů

Jestliže nemáte mastnou ani suchou pokožku hlavy, nebo jste se rozhodla používat šampony dva, můžete si jej vybrat podle vašich vlasů.

*Hydratační přípravky jsou vhodné pro suché a kudrnaté vlasy, dodávají vlasům lesk a sílu.

*Šampony pro zvětšení objemu pro jemné vlasy, které tak nezatíží.

*Šampon pro rovné vlasy podporuje uhlazený vzhled a pozitivně působí na kutikulu vlasů.

*Šampon pro kudrnaté vlasy je velmi zvlhčující a podporuje kudrliny bez zatěžování vlasů.

*Posilující šampon je vhodný pro poškozené nebo oslabené vlasy. Obsahuje bílkoviny pro výživu vlasů a je tak vhodný i pro vlasy poškozené barvením.

Top