Kde se co dozvědět  - Kde se co dozvědět?

Jistě není žádný problém najít spoustu informací o péči o vlasy, ale na neštěstí najít mezi nimi objektivní informace to už je jiná pohádka. Každá firma prodávající prostředky pro péči o vlasy má samozřejmě zájem na tom, aby se jejich produkty prodávaly a je schopná si zaplatit lichotivé texty. Nemluvě o věcech, které se individuálně liší na suchou pokožku vlasy se zkrátka víc hodí jiné přípravky než na mastné vlasy.

Zdroje

Při hledání objektivních informací jsou tedy klíčové zdroje — zapomeňte na vše, co jste slyšeli v reklamách a nedívejte se na stránky velkých značek — a specifikace toho co vlastně člověk hledá, protože buďme k sobě upřímní, hledáme informace, které pomohou nám, to jest tipy pro konkrétní druh vlasů a pokožky hlavy. A pokud ten neznáme, pak je dobrá zpráva, že o jejich poznávání nemá asi nikdo důvod lhát.

Pokud tedy víme co hledat, existuje několik skvělých zdrojů: internet se svým nekonečným množství informací, nemusí být vždy nejspolehlivější pokud jde o přesnost těchto informací, a proto neexistuje důvod, proč zavrhovat klasické zdroje. Starší známí a příbuzní s podobným typem vlasů již jistě čelily tomu samému, pokud máte stálého oblíbeného kadeřníka jistě neuškodí se ho zeptat na radu, ten už jistě ví, jaký máte tip a v problematice se vyzná. Knihy a časopisy aspoň prošly redakčním řízením. A samozřejmě pokud jste členem nějakých klubů krásy nebo se motáte kolem podobné komunity, je to ideální místo na optání.

Pokud se zajímáme více o účesy než o samotnou péči o vlasy, pak je dobrá zpráva, že zde je internet opravdu vynikajícím zdrojem. Nejen, že je na něm nepřeberně obrázků, které mohou sloužit jako inspirace, ale i spousta podrobných popisů a instruktážních videí pro vytvoření nejrůznějších účesů.